Sağlık Bakanlığı: 2015 Yılında Kişi başı 8.4 Kez Muayene Olduk!

Sağlık Bakanlığı verilerine göre geçtiğimiz sene her bir Türk vatandaşının muayene olma süreleri ve toplam kaç kere muayene olunduğu verileri paylaşıldı.

Sağlık Bakanlığı 2015 yılı sağlık verilerine göre sadece 2015 yılı içerisinde toplamda 365 günde 660 milyon 99 bin 447 vatandaşın muayene olduğu ve ortalama her bir Türk vatandaşının 1 yıl içerisinde 2015 yılı verileri olmak kaydı ile 8.4 kez muayene edildiği açıklandı. Vatandaşların hastanelere olduk olmadık yere başvurmasının yanı sıra Bakanlık daha önce sadece kız bakmak için bile hastanelere acil servislerine başvuruların söz konusu olduğunu ve bununla beraber hastaların mağdur edildiğine değinerek vatandaşların her konuda acile başvurmak yerine gerçekten acil olan sorunlarda acile başvurmasının gerekliliğine değinmişti.

13.5 Milyon Hasta Yatarak Tedavi Edildi!

Türkiye’de sadece geçtiğimiz sene Sağlık Bakanlığı verilerinin verdiği bilgiler doğrultusunda 13.5 milyon hasta yatarak tedavi edildi, hastanelerin yatak kapasitesi konusunda sorun yaşamasının bir nedeni olarak gösterilen yatarak tedavinin bazı hastalar için gereksiz olduğu ifade edilirken Bakanlık ortalama her bir hastanın yatış süresinin 5.7 gün olarak belirlendiğini ancak çok daha uzun süre yatan hastaların genellikle söz konusu olabildiğine değindi. Ancak İstanbul’da ortalama yatarak hasta tedavi süresinin 8.7 gün ile Türkiye genelinde en fazla yatış süresine sahip olan lider 1. il olduğu açıklandı.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s