Tıp öğrencileri okul çocuklarına yardım eli uzattı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin kurduğu Ankara Tıp Öğrencileri Birliği, Bitlis’in Mutki ilçesinde yer alan Erler Yatılı Bölge Okulu’ndaki ihtiyaç sahibi minik öğrencilere yardım eli uzatıyor.

Ankara Tıp Öğrencileri Birliği Başkanı Mert Özbek, dondurucu kış soğuklarında maddi durumları iyi olmayan birçok öğrencinin giyecek sıkıntısı yaşadığını belirterek, “Minik kardeşlerimizin lastik ayakkabılarla, montsuz ve atkısız şekilde zorlu kış aylarını geçirdiklerini öğrenince birlik olarak fakülte çapında bir yardım kampanyası düzenlemeye karar verdik” dedi. Proje koordinatörü Arda Tınaz ve Mali Koordinatör Mehmet Yılmaz’la beraber fakülte içinde kurdukları stantta, bot, atkı, bere, mont ve çorap gibi yardımları topladıklarını belirten Özbek, şöyle konuştu:

51 FAKÜLTE DESTEK VERİYOR

“Sosyal medyadan ve üniversitenin web sayfasından kampanyamızı duyurduk. Ankara’daki diğer tıp fakülteleriyle de görüştük, onlar da kampanyamıza destek verecek. Ayrıca Türkiye çapındaki 51 tıp fakültesine de ulaştık. Kampanyamız bir hafta daha devam edecek. Herkesi yardım kampanyamıza, kullanılabilir durumdaki ikinci el giysileri ya da yeni kıyafetlerini göndererek katkıda bulunmaya davet ediyoruz” dedi. Fakülte Sekreteri Ömer Çebin, öğrencilerin düzenlediği kampanyayı gururla desteklediklerini belirterek, “Tüm olanaklarımızla gerekli desteği sağlıyoruz. Esas emek öğrencilerimizindir” diye konuştu.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s