Tıp Öğrencileri “Star Wars” Filmi Çekti

Adana’da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Saygı Uygur, öğrenci arkadaşlarıyla birlikte kendi imkanlarıyla “Star Wars” fan filmi çektiler. Öğrenciler, İngilizce çekimini yaptıkları film ile uluslararası festivallere de katılmak istiyor.

Kült filmler listesinde her zaman üst sıralarda yer alan “Yıldız Savaşları” (Star Wars) filmlerinin sayısı 8’e çıktı. Bu hafta vizyona giren spin-off yapım “Rogue One”, 1977 yılında gösterime giren ‘Yeni Bir Umut’ ile 2005’te izleyiciyle buluşan “Sith’in İntikamı” arasında yaşanan olayları, ana konuyla etkileşimli bir biçimde anlatıyor.

ÇÜ Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Saygı Uygur‘da tüm dünyada milyonlarca hayranı bulunan film sayesinde tanıştığı arkadaşıyla “Star Wars” fan filmi çekti. 23 yaşındaki Saygı Uygur, “Hikayeyi beraber yazdığımız Burak Yavuz arkadaşımla üniversitenin birinci sınıfında Star Wars aracılığıyla tanışmıştık. Bunun üzerine çok yakın arkadaş olduk, yediğimiz içtiğimi ayrı gitmez hale geldi. Daha sonra ikimizin de Star Wars sevgisi çok yüksek olduğu için neden biz bir fan filmi çekmiyoruz dedik. Birinci sınıfta ve ikinci sınıfta bir şeyler düşündük ama çok fazla uygulamaya geçemedik. Bu arada bende kitaplar okudum film çekmek üzerine videolar izledim. En son bu yıl okulu bitirmeden önce filmi çekmeye karar verdik” dedi.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s