TUS tercihleri için son gün 6 Ocak

30 Aralık’ta başlayan 2016 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2016-TUS) sonbahar dönemi tercih işlemleri, 6 Ocak 2017’de sona erecek. Buna göre adaylar tercihlerini, TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapabilecek.

Ölçme, Yerleştirme ve Seçme Merkezi’nden (ÖYSM) yapılan duyuruyla, 2016 TUS sonbahar dönemi tercihlerinin 6 Ocak 2017’ye kadar süreceği hatırlatıldı. Yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi:

“2016 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2016-TUS) sonbahar dönemi tercih işlemleri, 30 Aralık 2016 – 6 Ocak 2017 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak. Adaylar tercihlerini, TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır. Tercih ve yerleştirme işlemlerinde, 2016- TUS Sonbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu’nda yer alan ilke ve kurallar uygulanacak. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde internet aracılığıyla tercihlerini değiştirebilecekler.”

2016- TUS Sonbahar Dönemi Tercih Kılavuzu

Genel Bilgiler, Temel İlke ve Kurallar

      TABLOLAR

       Tablo-2
       Tablo-3

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s