TUS’ta ÖSYM Mağduru olan Doktor Çözüm Arıyor

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden Temmuz 2016 tarihinde mezun olan Fatih Çoban,  25 Eylül 2016 tarihli  Sonbahar Dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’ na girdi.

Sınavda hatalı sorular olması nedeni ile sonuçların planlanan 13 Ekim tarihinde değil, 16 Aralık tarihinde açıklandığını, bu tarihte sınav sonuçlarını kontrol ettiğini ve sonuçlarını öğrendiğini ifade eden Çoban,

‘’16 Aralık günü 19:30 sularında sonucumu öğrendim. İptal edilen soruların klinik bilimler test sonucumda değerlendirmeye alınmadığını düşündüğüm için, 19 Aralık pazartesi günü ÖSYM’ye itiraz dilekçemi postaladım. Ancak ne dilekçemin ulaştığına, ne değerlendirmeye alındığına ne de sonuçlandığına dair bir bilgi alamadım.

Yine de sonuçları her gün birkaç kez kontrol ediyordum. 3 Ocak tarihinde tercihlere bakmak için sisteme girdiğimde klinik bilimler testimin iptal edildiğini gördüm. Altında açıklama olarak sınav kurallarına uymadığım gerekçesiyle iptal olduğu yazıyordu. 3 Ocak  tarihinde saat 10 sularında ÖSYM çağrı merkezini aradım, sınavımın iptalinin detayı ile ilgili telefon görüşmesinde; izlenen kamera kayıtlarında etrafıma baktığım ve diğer adayların kitapçıklarına baktığım söylendi.’’ dedi.

Konu ile ilgili başka bir bilgi alamadığını dile getiren Çoban,

‘’Telefon görüşmesi  her defasında iki dakika gibi kısa bir sürede sonlandı. 3 Ocak tarihinde ilk açıklandığında değerlendirilen sınavın hiçbir açıklama yapılmadan şans eseri öğrendiğim bir şekilde klinik sınavım iptal edildi. Tarafıma yapılan haksızlığın geriye döndürülmesi için apar topar,  yeni bir itiraz dilekçesi yazarak 4 Ocak tarihinde ÖSYM’ye postaladım. Bu sınav ile ilgili mağduriyetim tarif edilemeyecek derecede büyüktür.’’ şeklinde konuştu.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s